Základní informace – 1. oddíl skautek

skautky_05
Kdo jsme?
Jsme tým, jsme padesát rozesmátých tváří, od předškoláků přes ty školou povinné až po nastávající rodiče. Jsme kamarádky, které spojují vzpomínky i zážitky. Jsme holky do nepohody, které si dokáží poradit s koprovou omáčkou i spadlým stanem. Jsme nadšené zpěvačky, herečky, fotbalistky, kuchařky, tanečnice, fotografky, cyklistky, běžkyně, výzkumnice – to všechno totiž v oddíle podnikáme! Jsme také součástí skautského střediska, které je zároveň součástí největší výchovné organizace v naší republice – Junáka.

Co děláme?
To, co nás baví! Zároveň se ale snažíme naplňovat poslání Junáka – dělat svět lepší skrze každého z nás. Každý měsíc vyrážíme na nějakou akci – ať už na jednodenní výlet, víkendovou výpravu, do bazénu, na brusle nebo velkou hru v podzemí. Červenec u nás patří táborům, na skautky_02které se těšíme celý rok. Na čtrnáct dní se vžijeme do role mayských indiánů, hrdinů Hry o trůny nebo holywoodských producentů, natáčejících film. Často je ale tím největším zážitkem vlastnoručně vyrobená postel, štůs nasekaného dříví, ovesná kaše, po které se jen zaprášilo nebo obří pavouk na stěně stanu, kterého jsme společnými silami vrátily do lesa.

 

Kde jsme?
Běžně oddíl funguje v Žamberku, kde se v klubovně u fotbalového stadionu schází světlušky i skautky. Přes rok nás ale potkáte i ve vlaku, když jedeme na výpravu. Nebo na turistické značce, když jdeme na výlet. V bazénu, kde se občas koná netradiční schůzka. Nebo na benzince, když pořádáme sbírku pro nemocné leukémií. Potkáte nás ve škole, v cukrárně i na poště – jsme prostě všude!

 

Kam dál?
Chcete-li se dozvědět víc, klikejte dál. Prohlédněte fotky, podívejte se, co nováček potřebuje a případně se ozvěte vedoucím na e-maily
  • veronika.jedlickova@skaut.cz (vedoucí oddílu),
  • zanetaformanova@seznam.cz (světlušky),
  • peta.dzaba@gmail.com (skautky).

Více kontaktů, jak na vedoucí oddílu, tak na celé středisko, je také na stránce Kontakty v horním menu.

 

skautky_zebrik