NOVÁ SKAUTSKÁ KLUBOVNA V ŽAMBERKU

Podpořte výstavbu nové skautské klubovny v Žamberku. Naše stávající klubovny jsou z hlediska kapacity i technického stavu a vybavení nedostačující a nová klubovna tak poskytne vhodné a bezpečné zázemí umožňující skautskou výchovu pro více dětí.

Skautské středisko v Žamberku má 144 členů, z toho 93 dětí. V současné době se naše družiny scházejí ve dvou menších budovách umístěných kousek od sebe. Ty již ale nejsou v dobrém technickém stavu a v chlapecké klubovně navíc nemáme ani vodu nebo záchod. V každé z kluboven se také nachází jen jedna nebo dvě místnosti. To kapacitně neodpovídá našim potřebám, a tak i přes dostatek vedoucích nemůžeme do oddílů přijímat nové děti, i když je o skauting v Žamberku velký zájem.

Od první myšlenky, která se týkala stavby nové klubovny, uplynulo skoro 10 let. Za tu dobu se nám podařilo získat vlastní pozemek, který je dostatečně veliký a blízko přírody. V současné době dokončujeme projektovou dokumentaci, která bude hotová v létě roku 2024. Po ní bude následovat vyřízení stavebního povolení a příprava na samotnou stavbu klubovny.

Nová klubovna bude dvoupatrová a nebude v ní chybět velká místnost pro společná setkání, ale i několik menších místností pro schůzky jednotlivých družin. V návrhu počítáme také s kuchyňkou, dostatečným sociálním zařízením včetně sprch nebo hernou, která bude sloužit jako prostor pro spaní v případě vícedenních akcí.

Naším cílem je vytvořit vhodné a bezpečné zázemí, které bude sloužit nejenom skautům a skautkám ze Žamberka, ale i dalším skautským střediskům, vzdělávacím akcím nebo jiným neziskovým organizacím.

Pomocí sbírky bychom rádi vybrali peníze již na první krok samotné stavby nové klubovny, konkrétně na základovou desku. V případě získání dotace pak využijeme peníze ze sbírky na její spoluúčast a na další fáze stavby. Podpořte prosím náš sen o nové klubovně. Děkujeme!

Přispět můžete na: https://www.darujme.cz/klubovna-zamberk