Kolik fotografií a videí obsahuje?

Skautská galerie obsahuje 17 927 fotografií a videí (k 25. 9. 2019). Nejstarší fotografie máme již z roku 1945, nejstarší video je pak z roku 1969. Sbírka fotografií končí rokem 2018 (novější fotografie v galerii nejsou a nebudou).

V jakém formě je mi k dispozici?

Pro uspořádání a zobrazování fotografií a videí používáme skvělou webovou galerii netPhotoGraphics. Fotografie jsou tedy stále dostupné odkudkoli online. Pro lepší představu se podívej na stránku Jak vypadá?, kde nalezneš mnoho printscreenů.

Jak můžu začít fotografie prohlížet?

Nejprve je potřeba se do Skautské galerie zaregistrovat a zaplatit jednorázový poplatek. Informace o tom, jak to jednoduše udělat, nalezneš na stránce Registrace do Skautské galerie.

Kolik stojí přístup do Skautské galerie?

Přístup do Skautské galerie je k mání za 250 Kč.

Jedná se o jednorázový poplatek, který alespoň trochu pokrývá náklady spojené provozem webu, skenováním starých fotografií, jejich následnou úpravou, přiřazením GPS souřadnic a popisku k fotce, správu těchto stránek a velkým množstvím dalších úkonů, které souvisí s tím, abychom mohli jednu fotku z kroniky převést do rozumného stavu zde ve Skautské galerii.

Všechny další aktualizace jsou zdarma.

Jak to vypadá s aktualizacemi?

Skautská galerie je aktualizována průběžně. Po některých akcích jsou fotografie přidány již druhý den.

Proč se musím do Skautské galerie vždy přihlásit heslem?

Máme rádi věci pod kontrolou. Stejně tak tomu je u našich fotografií, které nikde nesdílíme a jsou pod zámkem. Fotografie nemáme nikde na Rajčeti nebo Flickru. Myslíme si, že by nebylo vhodné, aby se fotografie Vašeho dítěte v plavkách objevila jako ilustrační u nějakého článku např. na webu iDnes.cz (vlastník portálu Rajce.net). Licenční podmínky těchto úložišť to umožňují.

Kdy vznikla Skautská galerie?

První ročník byl k dostání v roce 2003 na CD a obsahoval 903 fotografií.
V roce 2006 už muselo být 2 817 fotografií kvůli velikosti na DVD. Od roku 2012 jsme pouze online.

V září 2017 byl projekt přejmenován z GALERIE Online na Skautskou galerii.

Je Skautská galerie jen pro skauty?

Galerie není jen pro skauty, je i pro ostatní přátele skautingu, pro všechny lidi dobré vůle.