Vánoční výprava do Hlinska

Všichni jsme se sešli v pátek v 15:20 na nádraží v Žamberku, kam nám přijel vlak do Hradce Králové. V HK jsme nasedli do vlaku do Pardubic. Tam jsme chvilku čekali na vlak do Hlinska. Do klubovny jsme došli kolem sedmé hodiny a mohli jsme se ubytovat.

V sobotu ráno skautky pekly perníčky a světlušky jednohubky. Další program všichni běhali po městě a hledali “jídlo a pití”. Po obědě následoval do tří hodin polední klid, ale všichni ho strávili přípravou na Betlémskou soutěž, která byla dalším programem. Pak jsme si povídali o Vánocích a šli v dešti na louku k pastýři. Po návratu do klubovny jsme společně snědli výbornou večeři a rozdali si dárky, které jsme přivezli.

V neděli jsme rozdávali perníčky lidem ve městě, uklidili jsme klubovnu a sbalili si věci. O půl druhé nám jel vlak do Pardubic, pak do Hradce a o půl páté jsme dorazili zpět do Žamberka, kde na nás čekali rodiče.

Za skautky napsala Lucka Topičová.

 

Mohlo by se vám líbit...