Výprava do Nového Města nad Metují

V pátek odpoledne jsme měli sraz na vlakovém nádraží v Žamberku. Cestou jsme nikoho neztratili, ani ty nejmenší při přestupech na jiné vlaky (díky Bohu).

Přijeli jsme do Nového Města nad Metují již za tmy. Trasu, kterou jsme museli jít pěšky, jsme si raději vybrali delší, jinak bychom se na té kratší (o které jsme zatím nevěděli) skutáleli z kopce rovnou do řeky. Řeka nebyla překvapením, protože jsme byli ubytováni v klubovně vodáckých skautů. Po příchodu a prohlédnutí klubovny jsme si našli místa na spaní v podkroví. Klubovna vypadala moc hezky, měla tam malou kuchyňku dvě společenské místnosti a spoustu jiných zákoutí.

Neustále jsme pendlovali mezi podkrovím a prvním patrem. Když jsme chtěli ven museli jsme použít boční vchod jelikož ten hlavní nám nešel odemknout. Každá volná chvíle byla prokládána zajímavými programy. Ty byly krásné a originální, což velmi cením.

Obdivuji vedoucí, jak dokážou v tak malé a omezené kuchyňce uvařit tak vynikající jídla. Celý víkend mi utekl strašně rychle nestačila jsem ani mrknout a už jsme frčeli domů za rodinami. Zpět na nádraží jsme dojeli okolo druhé, kde na nás čekali rodiče.

Za skautky napsala Eliška Šípková

Mohlo by se vám líbit...