Svojsíkův závod

Každé dva roky se koná Svojsíkův závod. Skauti a skautky porovnávají síly s ostatními. My jsme letos vyjeli do nedalekého Lanškrouna. Samotný závod se skládal ze dvou částí. První část byla závod na trati, kde se děcka setkala například s autonehodou, vysílání morseovky, stavbou stanu, historií skautingu. Druhá část byla nazvána jako brány, kde kluci i holky museli rozpoznat rostliny, zvířata, našít si nášivku, uvázat uzly a spoustu dalšího. Byl to namáhavý závod, který se však uchýlil ke konci.

Družina Lišáků se v kategorii skautů umístila na krásném 12 místě. Družina Žvejkaček se v dívčí kategorii vyšplhala na 11 místo a naše nejstarší skautky ze družiny Sirotků skončila na 9 místě. Děkuji všem kteří jeli a společný výlet jsme si užili.

Latest posts by Terezie Dušková (see all)

Mohlo by se vám líbit...