Jsme hvězdy

Přináším další zpravodajství ze Srbska, tentokrát o trochu souvislejší :). Hlavni myšlenka ale pořád zůstává – máme se moc fajn. V úterý jsme ovládli řeku, ve středu jsme koncertovali v parku a ve čtvrtek si prohlédli Vršac. A teď podrobněji.

V úterý jsme byli celý den u řeky Nery, která tvoří hranici s Rumunskem. V řece byl místy docela silný proud a děti se nechávaly unášet, skákaly do hlubších míst reky a stavěly jezera a hrady z písku a kamínku. Ale nebojte, nikdo nám neuplaval 😉. K obědu nám Srbové dovezli obři řízky, což byla správná náplast na náš obři hlad.  K Nere se možná vypravíme jste příští týden, protože trávit dny u vody je ve zdejším parnem počasí asi ta nejlepší volba.

Ve středu jsme strávili dopoledne hrami v táboře. Táborem se rozumí velký dvorek přímo v Bele Crkvi, my spíme v budově na postelích, Srbové tu mají postavené kopulové stany. Na druhé straně dvorku je jídelna. Odpoledne jsme se jako každý volný den vyrazili koupat k jezeru. To je odsud asi deset minut chůze a koupeme se v prostoru hlídaném plavčíky, takže moc nevadí ani když se děti trochu rozdivočí. Což se občas stává, ale zase si užijeme spoustu legrace při potápěni, kohoutích zápasech, staveni věži z lidi a různých hrách ve vodě. A nakonec jsme večer měli hvězdné vystoupeni! 🙂 Srbští skauti pořádali v parku akci pro veřejnost, kde jsme vystoupili se zpěvem našich písniček s kytarou a ukulele. Sklidili jsme velký potlesk a na místě byla dokonce místní televize. Vystoupeni máme natočené, takže se na něj později také budete moct podívat.

A nakonec včerejší návštěva Vršacu. Vyjeli jsme na kopec nad město, kde stoji hrad, a užili si krásný výhled do okolí. Absolvovali jsme krátký výlet na horolezeckou chatu a nakonec nechyběl rozchod v centru Vršace, kde jsme ochutnali místní zmrzku. Velky úspěch mělo také zpívaní v autobuse po cestě tam i zpět.

Přikládám pár fotek, které mám v telefonu, na spoustu a spoustu dalších se můžete těšit po táboře.

Selfie s naším řidičem na pódiu, kde jsme vystupovali

Selfie s naším řidičem na pódiu, kde jsme vystupovali

Cesta autobusem do Vršacu

Cesta autobusem do Vršacu

Hrad nad Vršacem

Hrad nad Vršacem

Ve Vršacu

Ve Vršacu

 

Zdravíme ze Srbska!

Latest posts by Šárka Kladivová (see all)

Mohlo by se vám líbit...