Skautské závody v Dolní Dobrouči

V sobotu 14.10.2017 jsme se brzy ráno sešly, abychom společně vyrazily porovnat síly s jinými skauty a skautkami do Dolní Dobrouče. Daly jsme do kupy tři závodní hlídky (každá hlídka má tři členky) a jednu, která byla složena z mladších vedoucích. Jako vždycky začaly závody hromadným nástupem, kde nás pořadatelé uvítali a vytáhla se vlajka. Všichni se zaregistrovali, každá hlídka dostala svou průvodku závodem, do které se na každém stanovišti zapsal její bodový zisk. Kdo na všech stanovištích (klasické disciplíny jako zdravověda nebo zapalování ohně, ale i “moderní” jako třeba komunikace v týmu) nasbírá nejvíc bodů, je vítězem. Pak už všichni vyrazili na trať a nám, vedoucím, nezbylo než nedočkavě čekat v cíli. Po pár hodinách se všechny naše skautky v pořádku vrátily. To jak byly holky šikovné se ukázalo o pár chvil později na vyhlašování výsledků. Naše hlídka s číslem sedm se umístila jako druhá, opravdu krásné místo. Další dvě hlídky se na stupni vítězů neumístily, ale ani jejich snaha nepřišla na škodu. Závody se velice vyvedly, už podle nadšených pohledů a vyprávěných příhod, které se staly na trati. Určitě to nebyly poslední závody, kterých jsme se zúčastnily. Děkuji holkám za odhodlání a budu se těšit na příště.

Za všechny skautky sepsala Terka Dušková

Latest posts by Šárka Kladivová (see all)

Mohlo by se vám líbit...