Jak jsme slavili svátek patrona skautů?

V pátek 21.4. jsme vyrazili na naši každoroční skautskou mši do Kunvaldu. Sešli jsme se o půl páté odpoledne u školní jídelny v Žamberku. Společně se skauty a s bratrem Kimem jsme objednaným autobusem vyrazili do Kunvaldu. Mši jako každý rok kázal žamberský farář, p. Oldřich Kučera, a povídal nám hlavně o svatém Jiřím.

Svatý Jiří byl podle legendy římský voják, který zachránil před drakem královskou dceru a s ní i  celé město. Je patronem skautů, kteří si cení jeho statečnosti. Svátek sv. Jiří se v České republice slaví 24. dubna, jinde po světě už 23. dubna.

Když mše skončila, všichni se vrhli na připravené buchty a koláče. Potom následovala beseda s bratrem Kimem. Povídali jsme si o tom, jak to v Junáku vypadalo v průběhu minulého století, například v době zákazů skautingu, nebo jak dříve děti trávily volný čas. 

[zenphotopress album=1035 sort=random number=5]

Sepsala Adriana Jirčíková – Těstovina

Káťa - Kateřina Zavřelová
Latest posts by Káťa - Kateřina Zavřelová (see all)

Mohlo by se vám líbit...