Vánoční výprava skautek

Je 16. prosince a náš oddíl, jako každý rok, vyráží na vánoční výpravu. Letos se konala opět na faře v Bartošovicích v Orlických horách. Světlušky a skautky dorazily okolo 17. hodiny na náměstí v Bartošovicích. Naše 25 členná skupina, s Verčou v popředí, vyrazila na faru, kde se holky nejprve ubytovaly. Poté přišel jejich první úkol: v našem oddíle máme totiž spoustu talentů, a tak nás čekala příprava na večerní Talent show.

Velkým překvapením bylo, že světlušky i skautky mají talent především v herectví. Viděly jsme proto spousta divadelních představení (pohádka i Harry Potter). Všechny vystupující dostaly sladkou odměnu a potom přišla společná večeře, hraní seznamovacích her a zachumlání do teplých spacáků.

V sobotu ráno nás probudilo krásné počasí za okny a příjezd zbytku našich vedoucích (Terky D., Natky I. a Káti). Na dopolední první program se holky dostaly na celosvětové skautské setkání – Jamboree. Během prvního programu získávaly špejle, za překlad cizích slovíček (ze španělštiny, polštiny a francouzštiny), ze kterých pak postavily podsadové stany.

Na druhý program jsme vyrazily ven, na čerstvý sníh, hrály klasické hry jako vlajkovaná nebo Hutututu. K obědu jsme měly vynikající špagety a po nich polední klid. Pak přišel Kátin program, při kterém jsme přišly na to že můžeme vyrobit vlastní balící papír a do něj pak zabalit dárky, tenhle program světlušky tak zaujal, že dokázaly vyrábět 2 hodiny. Mezitím většina vedoucích trávila čas v kuchyni, kde připravovaly speciální večeři (tortily masovou směsí a zeleninou a americkými bramborami). Káťa k tomu holkám nabízela i bonusovou cizrnu, o kterou byl opravdu “velký” zájem. Po večeři přišel čas na rozbalení dárečků, které jsme měly pod stromečkem. Všechny jsme dostaly speciální zpěvníky pro tento večer s vánočními koledami, ještě jsme se podívaly na fotky z letošního roku, zazpívaly si koledy a sladce usnuly.

Poslední ráno nás čekalo k snídani kakao a vánočka, po tom jsme vyrazily ven si ještě něco zahrát, pak si rychle zabalit všechny věci a už si jen vychutnat dobrý oběd v podobě rizota a okolo 14. hodiny jsme vyrazily na náměstí za maminkami a domů.

Moc jsme si poslední společnou výpravu v tomto roce užily a už se moc těšíme na nový rok a v něm na spoustu dalších takhle dobrých výprav!

Za skautky sepsala Žáža Formanová

Latest posts by Káťa - Kateřina Zavřelová (see all)

Mohlo by se vám líbit...