Skautky si ze závodů dovezly stříbrnou medaili!

V polovině října se skautky vypravily na tradiční podzimní akci – skautské závody v Dolní Dobrouči. Ani brzké ranní vstávání je od akce neodradilo a dokonce jim ani nesebralo síly, naopak! Jedna ze čtyř žamberských družin se umístila na 2. místě! Další potom na 8. a 29. místě. Poslední družinka běžela kvůli malému počtu mimo závod. Sluší se říct, že letos byly kategorie smíšené, a holky se tak poměřovaly v disciplínách i čase na trati také se skauty (v čistě dívčí kategorii by závod vyhrály). A co se ale na závodech líbilo nejvíc samotným skautkám?skupinovka

“Na závodech nás nejvíc bavila střelba. I přes to, že jsem vzduchovku držela poprvé v ruce, tak jsem sestřelila všechno na první pokus. Lucce a Kátě to také šlo, a dosáhly jsme na plný počet bodů. Ale nevěděly jsme si rady na stanovišti vyhledávání informací, kde jsme nasbíraly asi nejmíň bodů. Největší pochvalu jsme dostaly u stavění stanů. Složily jsme je dobře a rychle. Vedoucí nám řekli, že jsme odvedly nejlepší práci! To nám udělalo radost a do cíle jsme doběhly osmé. Závody se nám vydařily a moc jsme si je užily!”

Za družinku ve složení Verča Slezáková, Káťa Kašková a Lucka Prachařová sepsala Verča. 

“Poté, co jsme dorazily na místo, už jsme měly rozdělené hlídky. V týmu číslo 11 jsme byly tři – Áďa Hrušová, Rajče a Těstovina. Vyběhly jsme na trať v první polovině, tudíž jsme rozdělávaly oheň až po doběhnutí závodu. Na začátku nám zkontrolovali vybavení a za to jsme dostaly první body. Poté jsme mohly vyrazit na trať. Nejvíce se nám dařilo asi na střelbě a zdravovědě, a nejméně na Kimovce (což je hra na paměť). Zaujaly nás taky velice pěkně udělané, ručně malované mapky, které nám připadaly opravdu přehledné. Po dlouhé přestávce plné napětí jsme se dozvěděly, že jsme se dostaly na druhé místo, za které jsme do klubovny vyhrály nový míč.”

Za družinku ve složení Áďa Jirčíková, Áďa Hrušová a Valča Dolečková sepsala Áďa – Těstovina. 

“Brzo ráno jsem se sešly na vlakovém nádraží v Žamberku, kde jsme se rozdělily do třohen2íčlenných hlídek, abychom se mohly zúčastnit skautských závodů v Dolní Dobrouči. Naši hlídku jsem tvořila já, Nikča a Monča. Byly to moje druhé závody a poprvé v naší skupince nebyla žádná starší skautka. Úspěšně jsme dorazily ke klubovně. Tam jsme se zaregistrovaly a dostaly startovní číslo 13. Nastal náš čas a my vyrazily. Na trati bylo celkem 14 stanovišť. Hodně bodů jsme nasbíraly na stanovišti zdravověda, vaření a k mému překvapení i z úkolů na dopravu. Naopak pohořely jsme na práci s mapou a vyhledávání informací. To budeme muset do příště zlepšit. Zaujala mě střelba ze vzduchovky, kde se nám podařilo strefit skoro všechny plechovky. Nejnáročnější byl cílový kopec. Myslela jsem, že se nestihneme vrátit do časového limitu, ale cosi nás popohnalo kupředu a my úspěšně doběhly do cíle. Poslední úkol spočíval v rozdělávání ohně a přepálení provázku. Stačilo tak málo a provázek bychom přepálily! Bohužel se nám to nepodařilo. Po dobrém obědě, který nás i zahřál, přišlo vyhlášení. Skončily jsme na 29. místě. Máme co zlepšovat, ale závody jsme si užily a těšíme se na další.”

Za hlídku ve složení Anička Dušková, Nikča Zablocki a Monča Dušková sepsala Anička. 

spolecna

Latest posts by Káťa - Kateřina Zavřelová (see all)

Mohlo by se vám líbit...