Skautky na táboře v Bradavicích

292

Na letošní tábor, který se nesl v duchu Harryho Pottera, jsme vyrazily do Sázavského údolí u Albrechtic. Naše čtrnáctidenní dobrodružství jsme zahájily již před táborem, kdy nám všem přišel dopis z Bradavic. Hned první den tábora jsme si všechny musely vyrobit věci do školy v podobě koštěte a kouzelnické hůlky a potom již přišel čas, aby nás Moudrý klobouk rozdělil do čtyř kolejí (Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor). Ovšem cílem našeho tábora nebylo se jen naučit různým kouzlům, ale také zahnat zlo v podobě Lorda Voldemorta.

Během tábora jsme ničily Voldemortovy viteály, po jejichž zničení Pán Zla slábl. Během 14 dnů jsme našly kámen mudrců nebo viděly bájnou Tajemnou komnatu i samotného Baziliška, ze kterého si dokonce každý mohl odnést kousek domů. Na hřišti za stany jsme hrály zápasy ve famfrpálu a skautky i světlušky se zúčastnily turnaje 30 DSC_0020 (2)kouzelníků. Tradičně jsme také vyrazily na celodenní výlet po okolí a stejně jako loni se naučily táborový tanec, který jsme o návštěvách hrdě předvedly rodičům. Skautky se zapotily na programu o sebeobraně, světlušky se zase naučily filtrovat vodu, aby získaly jeden z viteálů. Večery u ohně jsme trávily nejen zpěvem, ale třeba i improvizovaným divadlem, důležitou událostí byl pak slavnostní slibový oheň. Přišly jsme také na skrytý talent naší oddílové vedoucí Káti v kulinářském umění 🙂

Poslední den jsme absolvovaly velkou bitvu proti Voldemortovi, ve které jsme ho díky kouzlům, balónkům s vodou a velkému nasazení všech nakonec porazily. Zlo bylo zahnáno a my jsme odjížděly z tábora s novými úžasnými vzpomínkami a už teď se těšíme zase za rok.

Za skautky sepsala Žáža Formanová


172

 

Další fotografie nalezenete v GALERII Online:

[zenphotopress album=961 sort=random number=4]

Šárka Kladivová
Latest posts by Šárka Kladivová (see all)

Mohlo by se vám líbit...