Se štětcem za dobrým skutkem – s videem

„Alespoň jeden dobrý skutek denně!“ Tak zní denní příkaz nás, skautů a skautek. Rádi ovšem rozdáváme radost nejen jednotlivě, ale i všichni společně. Proto pořádá Junák – český skaut již druhým rokem celorepublikovou akci Skautský dobrý skutek. Loni jsme v rámci ní opravovali skateboardové hřiště u P13214580_10209573894323024_1009466495_oenny Marketu a náš letošní dobrý skutek jsme vykonali v mateřské školce Čtyřlístek.

Sešlo se nás celkem 25 a naším úkolem bylo natřít lavičky, prolézačky, pískoviště a další dřevěné objekty na zahradě školky. A do práce jsme s13161247_10209573894403026_170503913_oe pustili skutečně s vervou. Světlušky (tedy děvčata od 7 do 11 let) při práci obdivovaly všechny prolézačky na zahradě, ale nenechaly se zlákat a pilně natíraly. Dokonce tak pilně, že některé měly barvu až za ušima. Během práce jsme ale nezapomněli ani na sváču nebo na „doping“ v podobě bonbonů.

Díky velkému nadšení do práce jsme zvládli natřít všechno co bylo potřeba v rekordním čase. Nutné bylo ještě umýt barvy ze všech možných částí těla a pak už byl konečně prostor na důkladné ozkoušení houpaček, skluzavek a dalších atrakcí na zahradě školky. A protože nám přálo i počasí, všichni jsme odcházeli domů s příjemným pocitem z vykonaného dobrého skutku a poctivě odvedené práce.

Myslím, že s dobrým pocitem odcházela i paní ředitelka MŠ Čtyřlístek Bc. Iva Pražáková. Tímto bych jí ráda poděkovala za milé přijetí a nabídku další spolupráce, která je velmi slibná a oboustranně přínosná.

Vůni barvy, smích i jízdu na skluzavce můžete nasát z Žážina videa [lyte id=“Nubajo69hjs“ /].