Vánoční výprava skautek za jedním oříškem

V pátek před Vánocemi, jsme se  v odpoledních hodinách shromáždily
023 na autobusovém nádraží. Překvapilo mě, ale zároveň potěšilo, v jak  hojném počtu jsme se sešly – nakonec nás bylo víc než 30! Cesta probíhala vcelku dobře, komplikace nastaly až v Rokytnici, kde jsme musely přestoupit do menšího autobusu. V tom už ale seděla jiná početná klučičí výprava, a tak jsme se na sebe všichni celou cestu mačkali, ale zvládli jsme to.

V Bartošovicích jsme byly ubytované na faře. Večer jsme strávily hraním her a objasněním témata víkendu – Jeden oříšek pro Popelku. Úkoly, které od nás holky dostaly, začaly hned horlivě plnit. Na druhý den jsme pro ně měly připravenou hru o oříšky. Byla jsem ráda, že se do toho s takovým nadšením vrhly.

Před ob050ědem jsme si navzájem vyráběly dárečky, večer byl ples, na který si holky vymyslely krásné tanečky. Pak přišlo to,  na co jsme všechny netrpělivě čekaly. Štědrovečerní večeře, promítání fotek za rok 2015, rozdávání dárků a mlsání cukroví. Společný večer jsme si užily.044

V neděli jsme opět vyrazily, tentokrát už jen se světluškami ven, skautky mezitím uklízely faru. Když bylo vše pěkně uklizené, zahrály jsme si už naposledy několik her. Když jsme poobědvaly, nastal čas vzít batohy na záda a vyrazit k místu, kam si pro nás měly rodiče přijet. Myslím si, že

se vánoční výprava vyvedla a budeme na ni mít hezkou vzpomínku.

Za skautky napsala rádkyně Terka Dušková.

Další fotografie z výpravy v GALERII Online:

[zenphotopress album=902 sort=random number=5]