Roverský mikulášský víkend se světovým náčelníkem

O víkendu 4.-6. prosince jsme se ve složení Profesor (Štěpán Tylš), Kiki (Kristýna Tylšová) a Verča Jedličková, vydali na akci Miquik (neboli Mikulášský víkend). Je to  několik akcí pod jednou hlavičkou, které tvoří takové vyvrcholení roverského roku (roveři jsou skauti od 15 let). Celá akce se odehrávala na různých místech v Praze.
Začali jsme už v pátek večer na Festivalu Polibek můzy. Byla to vlastně velká výstava společně s kultuním programem. Nabídek byla spousta a vyzkoušet všechno nebylo ani v lidských silách. Samozřejmě jsme si prohlédli soutěžní díla skautů (od výtvarných a sochařských děl, přes fotografie až k poezii), ale zkusili jsme také vytvořit si vlastní animovaný film pomocí postaviček z plastelíny a popovídali si se zajímavými lidmi v “knihovně” (každý člověk byl vlastně kniha, kterou jsme si mohli “vypůjčit” a promluvit si s ní). Večer jsme zakončili hudebně – hereckým představením Anny Polívkové.roveri
V sobotu nás čekal tzv. Mixem (Mikulášský seminář) neboli pásmo přednášek v budově právnické fakulty Karlovy univerzity. Letošní téma znělo: hodnoty, pravda, hodnotový systém. Přednášky si volil každý podle své chuti a společně jsme se zamýšleli například nad tím, co to vlastně jsou evropské hodnoty. Z čeho vychází, zda jsou skutečně v poslední době v ohrožení, proč bychom se jich měli (nebo neměli) držet a co s nimi má společného skauting.
Na seminář nás přijel navštívit i předseda Světového skautského výboru WOSM (dalo by se říci náčelník všech skautů), Portugalec João Armando Gonçalves. I s ním bylo možné diskutovat a mimo jiné pronesl projev u příležitosti Světového dne dobrovolníků. 
 
Večer jsme se pak přesunuli na další akci – Taneční večer. Zde jsme měli příležitost zatancovat si buď v klasickém tanečním sále, nebo na diskotéce. Verča s Kiky pak vyzvaly k tanci dokonce Joãa, světového náčelníka, a naučily ho tanec “Martina”. Třeba se mu bude hodit, pokud zase někdy zavítá do Čech.
 roveri_na_web
Miquik jsme si jak se patří užili a věřím, že ani příští rok tam nebudeme chybět.
P.S.: Najdete nás na fotografii?
Profesor - Štěpán Tylš
Latest posts by Profesor - Štěpán Tylš (see all)

Mohlo by se vám líbit...