Společně proti leukémii 2015

V pátek 11. kapkazáří jsme se v Žamberku zúčastnily benzínkové sbírky Společně proti leukémii.  Sbírka je společná humanitární akce Junáka – českého skauta, a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Jejím cílem je pomoci lidem postiženým leukémií a dalšími nemocemi krvetvorby.

Sbírka probíhá na čerpacích stanicích po celé České republice. Letos se netradičně konala v září, v předchozích letech to bylo v červnu. Skauti a skautky tam řidičům, kteří přijedou natankovat, podávají informace o činnosti nadace a možnostech pomoci. Ti jim za to mohou vhodit dobrovolný příspěvek do zapečetěné kasičky, a skauti jim navíc nabízí možnost umytí předního skla.

My jsme letos oslovovaly řidiče na Benzině v Žamberku a Olbeně v Helvíkovicích. Za celý den jsme vybraly 7546 Kč. Řidiči byli velmi vstřícní a odmítnutí jsme se dočkaly jen velmi zřídka. Tímto chceme za žamberské skautky moc poděkovat všem, kteří přispěli.

napsala Kristýna Tylšová – Kiki

Káťa - Kateřina Zavřelová
Latest posts by Káťa - Kateřina Zavřelová (see all)

Mohlo by se vám líbit...