Skauti slaví 70. narozeniny a změnu názvu

Psal se rok 1945, hrůzy druhé světové války byly ještě živě přítomné a na hranici bývalých Sudet, v Žamberku, vzniklo (jako ostatně na mnoha dalších místech republiky), skautské středisko. Za dobu své existence poznalo tři celoplošné zákazy skautského hnutí a vychovalo řadu schopných kluků i holek. Dnes čítá naše středisko 123 členů ve čtyřech oddílech, má k dispozici dvě vlastní klubovny a jednu pronajatou, pořádá pravidelně tři letní tábory a nespočet akcí během roku. Takže je co slavit, nebo ne?

Jenže, sedmdesátku by neměl nikdo slavit sám – a to platí i pro tuto příležitost. Rádi bychom proto naše skautské narozeniny oslavili i s vámi. A protože víme, že někdo nerad diskotéku a jiný zase chlebíčky s vlašákem, máme v plánu těch oslav pro jistotu víc. Výběr necháváme na vás, připravili jsme ale malou ochutnávku.

Skautský den u příležitosti konce školního roku, ve spolupráci se sdružením CEMA.

Výstava nejen fotek, ale i dobových materiálů skautské historie Žamberecka i celého hnutí.

Odhalení pamětní desky u Lípy svobody na Náměstí Generála Knopa, kterou tam v roce 1968 zasadili tehdejší skauti. Akce bude spojená s následným promítáním historických fotografií.

Skautský ples  – jedinečná příležitost potkat skauty i skautky bez maskáčů a šátků, naopak, přímo v gala, prohlédnout filmy a fotky z naší činnosti nebo si zatancovat se známými i neznámými

Všechny tyto akce jsou určené široké veřejnosti, doufám tedy, že se na nich potkáme!

2015_04_01_zmena_nazvu

Změna názvu organizace

Pozvánky na jednotlivé akce najdete jak na stránkách Žamberských listů, tak na plakátech ve městě nebo na našich webových stránkách https://skaut.zamberk.cz.

Zároveň bychom vás rádi informovali o změně názvu naší organizace. Na základě rozhodnutí Valného sněmu došlo 1. dubna 2015 ke změně názvu (a není to apríl :)). Doposud jsme se jmenovali Junák – svaz skautů a skautek ČR. Od dubna to bude Junák – český skaut, z. s.. Dualita v názvu – tedy pojmy junák a skaut, označují dva názvy pro totéž. Junák je historické pojmenování, skaut naopak modernější, přejaté z angličtiny. Jinak ale platí, že junáci jsou skauti a skauti junáci.

Káťa - Kateřina Zavřelová
Latest posts by Káťa - Kateřina Zavřelová (see all)

Mohlo by se vám líbit...