Nová klubovna

Aktualizováno 3. 7. 2017: Nahrány nové výkresy – půdorysy a pohledy.

Logo klubovny 4

Proč?
Je nás stále více (k 1. 1. 2017 celkem 110) a do současných

kluboven se již vejdeme stěží.

Klubovna skautů

Klubovna skautů je z 20. let 20. století, původně chata Střeleckého spolku. A i když od roku 2000 prošla kompletní rekonstrukcí interiéru a podkroví, nafouknout prostor 6 x 4 metrů prostě nejde. Sejít se zde najednou pro více jak 40 členů 1. oddílu skautů je takřka nemožné.

Klubovna skautek

Klubovna skautek je dřevostavbou ze 70 let 20. století a její standard odpovídá stavbám té doby. Po modernizaci vytápění a estetického zásahu skautek je to přeci jen lepší. Stejně jako u skautů, ani velkému počtu skautek a světlušek se ale nedaří klubovnu nafouknout.

Co s tím?

PohledyV roce 2010 se vedení střediska rozhodlo pro záměr stavby nové klubovny a během roku také vznikly první plány a studie, jak by měla klubovna vypadat.

Vybrané řešení si můžete prohlédnout na obrázcích vlevo (po kliknutí se obrázek zvětší).

Snažili jsme se, aby klubovna do prostoru Remízku zapadla a zároveň vyhovovala požadavkům na moderní zázemí pro skautskou výchovu Vašich dětí.

PřízemíV klubovně tedy budou tři místnosti pro schůzky – dvě „menší“ a jedna „větší“. Toto členění umožní scházet se najednou třem družinám, které zde budou mít dostatek moderně a bezpečně vybaveného prostoru pro své hry a další skautský program.

Našli jsme samozřejmě místo i na kompletní sociální zařízení  (koupelna, záchody, sprchy) a malou kuchyňku. V podkroví se pak bude nacházet další prostor sloužící např. jako herna. Část podkroví bude využívána jako sklad.

PatroV  letech 2011 – 2014 jsme zjišťovali další důležité informace potřebné k povolení stavby, tj. jak je na tom územní plán, vedou tu nějaké kabely, vodovod atp.? Tato část bohužel trvala podstatně déle než jsme očekávali, např. schválení územního plánu města ale neurychlíme.

Po dlouhé době se nám podařilo nakonec vyběhat všechna potřebná předběžná povolení, souhlasy a vyjádření.

To všechno jsme potřebovali, abychom se mohli pustit do další, velmi důležité, části.

Co nyní?

Úspěšně jsem se přehoupli z první přípravné fáze do fáze shánění finančních prostředků.

Celková cena výstavby klubovny je cca 3 500 000 Kč.

Protože naše středisko, jako nezisková organizace, nedisponuje ani zdaleka takovou částkou, sháníme potřebné finance dalšími různými způsoby, například si vyděláváme na brigádách.

Jak mohu pomoci?

Možností, jak nám pomoci je mnoho. Velmi oceníme Vaše:

• zkušenosti a rady
    • Ať už jste fundraiser, stavební dozor nebo máte znalosti a zkušenosti s jiným nemanuálním povolání, uvítáme Vaši pomoc.
    • Možná to není přímo Vaše povolání, ale někoho takového znáte – pomozte nám prosím se s ním spojit.

• pomocné ruce při stavbě klubovny
    • Jste zedník, truhlář, obkladač, vodák, elektrikář, tesař atp.? Vaši pomoc také velmi oceníme. Zatím jsme sice ve fázi příprav a plánů, ale i Váš čas přijde – ozvěte se nám klidně již nyní.

• finanční dary
    • Tak, jako se oceán skládá z malých kapek, tak, jako se stavělo Národní divadlo, tak i nám pomůže každá koruna. Proto jsme založili speciální účet, kde shromažďujeme všechny prostředky, které jsme si na stavbu klubovny vydělali na brigádách atp. a které jsme obdrželi jako finanční dary.
    • Pokud potřebujete potvrzení, neváhejte se obrátit na vedení střediska.

Číslo účtu pro příspěvky na klubovnu:

2800776607/2010

Co z toho budu mít, když pomohu?

Chápeme, že ne každého plně uspokojí dobrý pocit z pomoci druhých nebo svým dětem. Nabízíme Vám tedy další možnosti, například:

• reklama na našem webu,
  • reklama přímo v klubovně nebo na klubovně, např. vedle vchodu – cedule s Vaším jménem nebo jménem Vaší společnosti – tuto reklamu uvidí nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří do klubovny své děti přivedou na schůzku,
  • uspořádání zážitkové nebo team-buildingové akce pro Vás a Vaše známe, zaměstnance ve firmě nebo jejich děti (výprava, tábor,…),
  • a mnohé další dle individuální dohody.

Za jakoukoliv pomoc se stavbou klubovny Vám velmi děkujeme.

skautské středisko Žamberk