Středisková brigáda na zahradě u letiště

V sobotu 21. 10. 2017 byla na střediskové zahradě u letiště uskutečněna brigáda. V 9:00 se sešli skauti, skautky, světlušky a vlčata a jejich rodiče. Na začátku nám Mates řekl, co je potřeba udělat – tedy vykácet stromy, nařezat je, vyčistit prostor kolem plotu, uklidit nepořádek a další úkoly. Hned co nám to Mates dořekl, pustili jsme se do práce. Asi po dvou hodinách byla svačina – buchta, čaj a sušenka 🙂 Když vše bylo hotovo, opekli jsme si špekáčky a někteří odešli domů. Těch pár jedinců, co tam zůstalo, dodělávali maličké úpravy. I přestože byla zima a hodně jsme se u toho nadřeli, tak jsme si to užili. Celkem se nás sešlo přes 40. S výsledkem jsme byli všichni velmi spokojení.

Za všechny brigádníky sepsaly Verča a Klárka Slezákovy

Níže si můžete prohlédnout výsledky naší práce, další fotky z brigády jsou dostupné ve Skautské galerii.

Šárka Kladivová

Ve středisku se věnuje především hospodaření a všemu okolo něj, ale když je čas jezdí s dětmi na výpravy a pomáhá v 1. oddílu skautek. Každou volnou chvilku si čte, jinak také ráda sportuje, učí se cizí jazyky nebo chodí na výlety a poznává nová místa.
Šárka Kladivová