Výprava s oldskauty do Bartošovic

Jak jste se mohli dočíst v jednom z předchozích článků, v říjnu skauti a skautky spolu s oldskauty připravovali cedulky ke stromům a tvořili mapu zahrady u Letiště. A aby nezůstalo jen u práce, vyrazili jsme ještě společně na výpravu. V pátek 2. 12. k večeru jsme v počtu 16 lidí zamířili směr Bartošovice, kde jsme se ubytovali na místní faře. Páteční večer jsme vyplnili hrami, povídáním, filmem nebo jednohubkami. Promítli jsme si také video a fotky z táborů z roku 1969, které probíhaly na dvou tábořištích nedaleko Bartošovic, u Zemské brány.

A právě tam jsme se vypravili v sobotu. Pedro a Lasička, kteří se táborů v roce 1969 sami účastnili, nám ukázali, kde co na tábořištích bylo, a rozpovídali se také o tom, jak to tehdy na táborech chodilo. Kromě svačiny, eskymácké honičky a válení se ve sněhu jsme stihli udělat také spoustu fotek. Třeba takovou, na které stojíme na stejném místě, kde se vyfotili i skauti ze Žamberka, kteří tu byli na výpravě v roce 1946, tedy před 70 lety.

Výpravu jsme zakončili výbornými haluškami a k večeru se opět rozjeli domů.

 

Šárka Kladivová

Šárka Kladivová

Ve středisku se věnuje především hospodaření a všemu okolo něj, ale když je čas jezdí s dětmi na výpravy a pomáhá v 1. oddílu skautek. Každou volnou chvilku si čte, jinak také ráda sportuje, učí se cizí jazyky nebo chodí na výlety a poznává nová místa.
Šárka Kladivová

Latest posts by Šárka Kladivová (see all)

Sdílet jinam:
  •  
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  

Mohlo by se vám líbit...