Tábor 1. oddílu skautů je za námi

Tak jako každý rok, i letos vyvrcholila naše celoroční činnost čtrnáctidenním táborem. Konal se na našem již tradičním tábořišti, na Václavově seči u Panského pole. Krásné místo u rybníka bylo letos trochu poznamenáno chybějícím rybníkem (který byl vypuštěný kvůli havárii hráze). I v tom blátě, co po něm zbylo, si ale ti starší z nás užili zábavy dost.

Tábor se nesl v duchu Tolkienova příběhu Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky. Potkali jsme Gluma, od kterého jsme získali kouzelné prsteny, Elronda, Gandalfa, Azoga, pavouky i skřety a bojovali jsme i se zlým drakem Šmakem. Všechny čtyři družiny, dvě hobití (vlčata – pod 10 let) a dvě trpasličí (skauti 10 – 14 let), draka porazily a úspěšně vybojovaly i závěrečnou Bitvu pěti armád.Tábor skautů 2015

Věkový průměr byl letos mimořádně nízký, takže většina programu byla dělená na starší a mladší (skauty a vlčata). Na své si přišli i roveři (nad 15 let), kteří se vypravili na pochod zvaný TEP (trochu extrémní puťáček) – noční přechod Orlických hor po jejich hřebeni až do Deštného v O. h.

V půli tábora jsme se vydali na celodenní výpravu do Neratova, kde jsme navštívili na jejich táboře handicapované děti ze Základní školy speciální Neratov.

Na samý závěr tábora, u slavnostního táboráku prožilo významnou událost – skautský slib – 14 vlčat, 1 skaut a 1 rover složil svůj slib roverský.

Celý tábor utekl jako voda. Naučili jsme se, že nic není zadarmo, že pokud chceme mít tábor, musíme si ho postavit a že pokud chceme mít co jíst, musíme si to uvařit. Ani jsme se nedadáli a už jsme zase ve svých domovech.

Nu což, alespoň ty dovednosti a vzpomínky nám zůstávají navždy.

Profesor - Štěpán Tylš

Student fakulty architektury ČVUT v Praze. Podle možností pomáhá ve vedení 1. oddílu skautů a na Středisku Žamberk. Zajímá se o architekturu, přírodu, literaturu, techniku, dění ve světě a další věci, o které se dá zajímat. Baví ho cestování po Evropě, kreslení a většina činností, při kterých se něco vytváří, hraní na foukačku, klarinet a saxofon, poslech pohodové hudby, čtení (nadšenec do díla J.R.R. Tolkiena), chvíle, kdy nemusí nic dělat (pravda, moc jich není), no a samozřejmě skauting a táboření.
Profesor - Štěpán Tylš

Latest posts by Profesor - Štěpán Tylš (see all)